Nasz sklep

Kompasy

Busole i kompasy

Sekstanty

Sekstanty

Lunety

Lunety żeglarskie

Koła sterowe

Koła sterowe

Dzwony okrętowe

Dzwony okrętowe

Lampy nawigacyjne

Lampy nawigacyjne

Telegrafy maszynowe

Telegrafy maszynowe

Modele jachtów

Modele jachtów

Zegar słoneczne

Zegary słoneczne

56 edycja Międzynarodowych Targów Żeglarskich Hanseboot w Hamburgu

8 listopada, po dziewięciu dniach zakończyła się 56. edycja Międzynarodowych Targów Żeglarskich Hanseboot w Hamburgu, będąca jedną z największych na świecie wystaw najnowszych jachtów, łodzi motorowych i sprzętu pływającego oraz wielkim świętem i miejscem spotkań miłośników sportów wodnych z Europy i Świata.

 Tegoroczna edycja zgromadziła 550 wystawców z 20 krajów (w tym z Polski), którzy w halach targowych oraz podczas prezentacji In-Water Hanseboot w porcie hamburskim zaprezentowali około 400 łodzi i jachtów, a oprócz nich sprzęt pływający, wyposażenie i akcesoria, wszystko co jest drogie sercom entuzjastów sportów wodnych. Ich ofertę obejrzało około 72 000 zwiedzających, którzy przybyli na targi z konkretnymi planami zakupowymi. Mimo nieco niższej liczby gości niż przed rokiem, ilość wartościowych kontaktów i zysków jakie osiągną wystawcy po targach jest wyższa niż w 2014.

 

56. edycja Międzynarodowych Targów Żeglarskich Hanseboot w Hamburgu

56. edycja Międzynarodowych Targów Żeglarskich Hanseboot w Hamburgu

 

Wśród uczestników imprezy panował optymizm. Zadowolenie z udziału w targach wśród odwiedzających potwierdziło niezależne badanie - 72% wystawiło targom najwyższą - bardzo dobrą ocenę, 77% gości będzie Hanseboot polecać innym, a 80% stwierdziło, że targi spełniły, a nawet przekroczyły ich oczekiwania.

 

56. edycja Międzynarodowych Targów Żeglarskich Hanseboot w Hamburgu

 

Obok premiery wyspy tematycznej Funsport Island, na której prezentowane były małe jednostki do 8 metrów długości, odwiedzający interesowali się przede wszystkim większymi łodziami. Podczas targów została zaprezentowana światowa premiera nowego Daycruiser Apreamare 38 New Comfort o długości 11,29 metra. Największym jachtem żaglowym prezentowanym w tym roku na targach w Hamburgu był mający 15,20 m długości Impression 50.

 

Apreamare 38 New Comfort

Apreamare 38 New Comfort

 

Impression 50

Impression 50

 

 

Kolejną premierą była prezentacja Danii jako kraju partnerskiego targów w hali B6. Dania ze swoimi wyspami na Morzu Bałtyckim stanowi ciekawe miejsce dla wielu żeglarzy, a entuzjaści sportów wodnych ze Skandynawii chętnie odwiedzają targi w Hamburgu.

 

Tegoroczni zwiedzający Hanseboot interesowali się przede wszystkim akcesoriami, wyposażeniem i odzieżą (51%) oraz łodziami żaglowymi i motorowymi (60% względnie w 43%), przy czym nowi goście byli zainteresowani się głównie łodziami motorowymi (57%), co oddzwierciedla ogólny trend branży. Ze względu na duże zainteresowanie w tym roku łodzie motorowe były prezentowane dodatkowo również w hali B4 (obok standardowej prezentacji wraz z łodziami żaglowymi w halach B6 i B7).

 

Uzupełnieniem prezentowanej na stoiskach oferty była możliwość wypróbowania sprzętu w praktyce. Na zbiorniku Hanseboot arena w hali B1 można było wypróbować deski Stand-Up paddle board, łodzie motorowe i żaglowe. W hali B4 (prezentacja Kanu-Welt) przygotowano do wypróbowania na zbiorniku wodnym liczne łodzie kanu, kanadyjki i kajaki. W hali B3 w ramach prezentacji Jolllen-Einsteiger arena można było wypróbować trapez, poćwiczyć wywrotki lub halsowanie i wykonywanie zwrotów na łodziach typu jolka.

 

W hali B2 w Refit arena na żywo zaprezentowano naprawę uszkodzonych łodzi żaglowych i motorowych. W  Centrum Budowy Łodzi można było zobaczyć prace związane z przygotowaniem łodzi drewnianych.

 

W hali B2 swoją prezentację miał również Niemiecki Związek Budowy Łodzi i Statków (DBSV). Na wspólnym stoisku swoją ofertę prezentowali dostawcy, konstruktorzy, stocznie i firmy produkujące wyposażenie. Torsten Conradi prezes DBSV podkreślił, że Hanseboot ma dużą akceptację i jest cenione zarówno przez zwiedzających jak i wystawców, a przeniesienie targów do siedmiu hali B zostało dobrze przyjęte.

 

Kolejna edycja targów Hanseboot odbędzie się za rok w terminie 29 października – 6 listopada 2016.

 

 

 

Informacja prasowa