REGATY

Regaty żeglarskie, polskie i światowe największe imprezy żeglarskie, historia największych regat, zawodnicy regatowi, miejsca i czas rozgrywania regat na świecie, opisy i zdjęcia największych światowych regatach, nowoczesne łodzie i jachty regatowe, sławni zawodnicy regatowi.

Polacy w regatach Rolex Sydney do Hobart

73 edycja regat Rolex Sydney to Hobart za nami. Była szczególnie ważna dla polskich kibiców, ponieważ po trzech latach przerwy na starcie stanął ponownie jacht pod polską banderą. „Weddell” dowodzony przez Przemka Tarnackiego, to jacht klasy Grand Mistral, jednostka już nie nowa, bo z roku 1998, ale solidna i godna zaufania.

Polak podwójnym Mistrzem Świata Modeli Żaglowych

Jan Springer (POL-23 ), członek Jachtklubu Morskiego Roda z Gdyni, zdobył złoto w Mistrzostwach Świata Modeli Żaglowych Naviga 2017 w dwóch klasach: F5-E oraz F5-M.

Elita jachtów klasycznych po raz ósmy na regatach w Barcelonie

Po niewątpliwym sukcesie poprzednich siedmiu edycji regat Puig Vela Classica Barcelona są jednym z najważniejszych regat jachtów klasycznych cyklu rozgrywanego na Morzu Śródziemnym. Pomiędzy 15 i 18 lipca Real Club Nautico de Barcelona stał się ponownie miejscem spotkania właścicieli, Żeglarzy i miłośników jachtów klasycznych z całego świata.

12th Monaco Classic Week 2015

Około 1000 uczestników na przepięknych jachtach żaglowych, łodziach motorowych, klasycznych łodziach wiosłowych, Rivach brało udział w jednym z największych świąt świata żeglarskiego - 12th Monaco Classic Week 2015. 115 najpiękniejszych jachtów klasycznych świata zacumowanych przed nowym budynkiem klubowym Yacht Club de Monaco. Oddany do użytku w czerwcu 2014 roku, a zaprojektowany przez lorda Normana Fostera nowy budynek klubowy budził wielkie emocje wśród uczestników regat – jest połączeniem ponadczasowej klasyki Yacht Club de Monaco z czystymi nowoczesnymi liniami marynistycznymi charakterystycznymi dla tego brytyjskiego architekta.

Ostatnia prosta przed okołoziemskimi regatami Barcelona World Race 2014/2015

Trwają ostatnie przygotowania do okołoziemskich regat Barcelona World Race 2014/2015 - regat, które pod względem intensywności i trudności zmagań psychicznych i fizycznych można porównać do Rajdu Dakar, jest to najtrudniejsza i najbardziej prestiżowa impreza sezonu klasy IMOCA. 31 grudnia w tych regatach wystartuje również polska załoga na jachcie ENERGA: Zbigniew „Gutek” Gutkowski i Maciej „Świstak” Marczewski, którzy wywalczyli sobie prawo do startu zajmując 7 miejsce w Transat Jacques Vabre (Hawr-Itajai) w 2013 roku.