Nasz sklep

Kompasy

Busole i kompasy

Sekstanty

Sekstanty

Lunety

Lunety żeglarskie

Koła sterowe

Koła sterowe

Dzwony okrętowe

Dzwony okrętowe

Lampy nawigacyjne

Lampy nawigacyjne

Telegrafy maszynowe

Telegrafy maszynowe

Modele jachtów

Modele jachtów

Zegar słoneczne

Zegary słoneczne

SŁAWNI ŻEGLARZE

Sławni Żeglarze, Wielcy Kapitanowie, Wielcy Odkrywcy, Sławy Polskiego Żeglarstwa, najbardziej znane nazwiska z Epoki Wielkich Odkryć jak również współcześnie żyjący Kapitanowie największych Żaglowców, Żeglarze, którzy na zawsze zapisali się lub zapisują się na kartach Żeglarstwa, wielcy i sławni Żeglarze.

"Srebrny Sekstant” i I Nagroda Honorowa “Rejs Roku 2013” dla kpt. Ryszarda Wojnowskiego

Jury dorocznego ogólnopolskiego żeglarskiego konkursu "REJS ROKU" ogłosiło wyniki swoich obrad - „Srebrny Sekstant" i I Nagroda Honorowa „Rejs Roku 2013" dla kpt. Ryszarda Wojnowskiego za pierwsze pokonanie Przejścia Północno-Wschodniego pod polską banderą na jachcie „Lady Dana 44", II Nagroda Honorowa „Rejs Roku 2013" - kpt. Joanna Pajkowska za postawę i wynik w regatach OSTAR 2013 na s/y „Cabrio 2", III Nagrodę Honorową „Rejs Roku 2013" - kpt. Kazimierz Ludwiński za wokółziemską wedrówkę na s/y „Wyspa Szczęśliwych Dzieci". Jury postanowiło także wyróżnić cztery kolejne żeglarskie rejsy. Dwie wyprawy polarne w rejony przeciwległych biegunów, oraz transatlantyckie projekty regatowe.

Zbigniew Gutkowski na nowym jachcie "ENERGA" w regatach Vendée Globe Challange 2012/13

Zbigniew Gutkowski wystartuje 10 listopada w wokółziemskich regatach samotników bez zawijania do portów Vendee Globe Challange 2012-2013 na nowym jachcie "Energa"

Generał Mariusz Zaruski

8 kwietnia mija 61 rocznica śmierci generała Mariusza Zaruskiego, jednej z najbardziej zasłużonych dla polskiego żeglarstwa postaci.

Krzysztof Owczarek w drodze na Vendee Globe Challenge

Polski żeglarz, Krzysztof Owczarek, pokonał kolejną barierę na drodze do udziału w regatach dookoła świata Vendee Globe Challenge. Szczecinianin jest pierwszym Polakiem, który ma szansę na udział w najtrudniejszych światowych regatach oceanicznych po wypełnieniu rygorystycznych wymogów stawianych przez organizatorów. Po remoncie w Szczecinie jeden z najsłynniejszych na świecie jachtów jest gotowy do regat.

100 rocznica urodzin Juliusza Sieradzkiego

23 lutego mija setna rocznica urodzin Juliusza Sieradzkiego, znanego konstruktora jachtowego, żeglarza i działacza sportowego, autora projektu jachtu klasy Omega. Urodził się 23 lutego 1912 roku we Lwowie, zm. 30 listopada 1999 r. w Sopocie. Uzyskał stopień jachtowego kapitana żeglugi wielkiej. Przed wojną zaprojektował kilka jachtów, były to mieczówki o powierzchni żagla 5, 10 i 12 m2, jacht kabinowy Farys, a także kilka większych mieczówek do 8 m długości.