SŁAWNI ŻEGLARZE

Sławni Żeglarze, Wielcy Kapitanowie, Wielcy Odkrywcy, Sławy Polskiego Żeglarstwa, najbardziej znane nazwiska z Epoki Wielkich Odkryć jak również współcześnie żyjący Kapitanowie największych Żaglowców, Żeglarze, którzy na zawsze zapisali się lub zapisują się na kartach Żeglarstwa, wielcy i sławni Żeglarze.

Generał Mariusz Zaruski

8 kwietnia mija 79 rocznica śmierci generała Mariusza Zaruskiego, jednej z najbardziej zasłużonych dla polskiego żeglarstwa postaci.

Ryszard Konkolski - tegoroczny laureat Super Kolosa

Przez lata bywał w naszym kraju częstym gościem. Miał tu wielu przyjaciół, stąd wypływał w swoje rejsy, tu wreszcie, w Szczecinie, miał swoją bazę. Pozostał jedną z bardziej popularnych postaci świata żeglarskiego w Polsce.

"Srebrny Sekstant” i I Nagroda Honorowa “Rejs Roku 2013” dla kpt. Ryszarda Wojnowskiego

Jury dorocznego ogólnopolskiego żeglarskiego konkursu "REJS ROKU" ogłosiło wyniki swoich obrad - „Srebrny Sekstant" i I Nagroda Honorowa „Rejs Roku 2013" dla kpt. Ryszarda Wojnowskiego za pierwsze pokonanie Przejścia Północno-Wschodniego pod polską banderą na jachcie „Lady Dana 44", II Nagroda Honorowa „Rejs Roku 2013" - kpt. Joanna Pajkowska za postawę i wynik w regatach OSTAR 2013 na s/y „Cabrio 2", III Nagrodę Honorową „Rejs Roku 2013" - kpt. Kazimierz Ludwiński za wokółziemską wedrówkę na s/y „Wyspa Szczęśliwych Dzieci". Jury postanowiło także wyróżnić cztery kolejne żeglarskie rejsy. Dwie wyprawy polarne w rejony przeciwległych biegunów, oraz transatlantyckie projekty regatowe.

Kapitan Adam Mierosławski - żołnierz Wiosny Ludów, Podróżnik i Wielki Żeglarz

Kapitan Adam Mierosławski lub „kapitan Adam”, jak go zwano na Oceanie Indyjskim, powstaniec, rewolucjonista i Wielki Żeglarz oraz brat znanego w Europie Ludwika Mierosławskiego, przywódcy niezliczonych wolnościowych rebelii. W trakcie swojego krótkiego, ale jakże burzliwego i ciekawego życia zapracował na reputację odważnego Wilka Morskiego i łowcy przygód.

Zbigniew Gutkowski na nowym jachcie "ENERGA" w regatach Vendée Globe Challange 2012/13

Zbigniew Gutkowski wystartuje 10 listopada w wokółziemskich regatach samotników bez zawijania do portów Vendee Globe Challange 2012-2013 na nowym jachcie "Energa"