Najlepsze jachty Europy roku 2014 – The European Yacht of the Year 2014 Awards

 Pierwszego dnia 45. edycji Międzynarodowych Targów Łodzi i Jachtów “Boot Düsseldorf”, Jury przyznało nagrody European Yacht of the Year 2014 Awards! Targi w Dusseldorfie to gigantyczna impreza wystawiennicza, która zgromadziła w tym roku 1661 wystawców z 59 krajów, w tym aż 47 z Polski. Przez 17 halach targowych przewinęło się ponad 200 tys. gości

Tytuł European Yacht of the Year to najważniejsza w Europie nagroda dla producentów jachtów, która zainicjowana została

w 2001 roku przez niemieckie wydawnictwo Delius Klasing, wydawcę pisma Yacht. Wyjątkowo, w tym roku nominacji do nagrody European Yacht of the Year nie otrzymała żadna z polskich konstrukcji.

W skład jej jury weszli dziennikarze-specjaliści z 11 pism żeglarskich z całej Europy: Badnyt Dania, Batnytt Szwecja, Fare Vela Włochy, Seilas Norwegia, Swissboat Yachting Szwajcaria, Voile Magazine Francja, Waterkampioen Holandia, Yacht Revue Austria, Yachting World Anglia oraz Yate Hiszpania.

Przyznawanie nagród w każdej z 5 kategorii następuje poprzez głosowanie, po wcześniejszym przetestowaniu każdej z nominowanych konstrukcji przez dziennikarzy wymienionych pism.

Oto Jachty Roku 2014 w poszczególnych kategoriach:

Jachty typu Family Cruiser (turystyczne):

Beneteau OCEANIS 38

 

Jachty luksusowe:

Contest 42CS

 

 

Jachty typu Performance Cruiser:

Dehler 38

Jachty specjalne:

Saphire 27

 

W roku 2014 nie przyznano nagrody w kategorii jachtów wielokadłubowych.