Największe targi azjatyckie Singapore Yacht Show 2014

W dniach 10-13 kwietnia 2014 w ONE°15 Marina Club, w singapurskiej Sentosa Cove odbyła się czwarta edycja międzynarodowych targów Singapore Yacht Show 2014. To największe w Azji targi super jachtów, ekskluzywnych łodzi motorowych oraz dóbr luksusowych.

Targi w Singapurze były jak co roku spektaklem najbardziej luksusowych i największych łodzi motorowych, najlepszych międzynarodowych marek związanych z przemysłem wodnym, oraz superjachtów, super aut, Classic Cars, mody, sztuki i rozrywki dla najbogatszych.

Międzynarodowy rynek dóbr luksusowych, w tym rynek olbrzymich i ekskluzywnych jachtów motorowych coraz bardziej postrzega Azję jako teren nowych możliwości sprzedażowych, z roku na rok przedstawiać liczniejszą i bogatszą ofertę. Targi w Singapurze dla przedstawicieli branży w przeciągu czterech lat od pierwszej edycji wyrosły na jedną z najważniejszych imprez w rocznym kalendarzu wystawowym.

Jednym z godnych uwagi debiutów podczas targów był np. 60-metrowy M/Y Cloud 9 z Burgess Yacht z kabinami dla 15 gości. Do tego 50-metrowy Perini Navi/Picchiotti, superyacht Exuma, 54-metrowy Keri Lee III czy 41-metrowy luksusowy jacht Moonsand. W przedziale 20-35 metrów cztery jachty stoczni Azimut (31.4m, 30m, 22m and 20m) + 32.3m Falcon 106 czy superjacht Aquarius S Simpson Marine. Na uwagę zasługiwał też wielokrotnie nagradzany, 67-metrowy mega yacht Vertigo stoczni Alloy Yachts.  Ogółem na targach prezentowało się ponad 80 superjachtów, w tym 10 superjachtów powyżej 100m i 29 łodzi powyżej 20m.

Warto również wspomnieć o konwoju z 50 Ferrari, który można było zobaczyć na terenie targów w sobotę oraz konwoju 20 Lamborghini w niedzielę 🙂 Do tego liczne koncerty, pokazy mody i sztuki, no i przede wszystkim… najpiękniejsze i najdroższe łodzie motorowe i superjachty świata…